Хоча закон про підвищення акцизів ще не прийнятий в другому читанні, ринок готується, що акцизи на пальне зростуть вже з 1 липня. На цьому тижні трейдери активізують закупівлі пального, щоб зробити запаси за нижчою ціною. Ціни на АЗС в останній тиждень червня залишатимуться стабільними, але виростуть вже в перший тиждень липня. Про це пише видання «Інформатор».

Гуртовики роблять запаси в очікуванні зростання акцизів

За даними консалтингової компанії “Нафторинок” дизпальне в гурті дорожчає вже другий тиждень поспіль. Станом на 21 червня порівняно з 14 червня середня вартість дизелю в гурті зросла на 1,1 грн/л до 44,73 грн/л, що є найвищим значенням за 2 місяці.

Гуртові ціни на бензин за тиждень також зросли: середня ціна А-92 21 червня порівняно з 14 червня зросла на 30 коп./л до 46,22 грн/л, а бензин А-95 здорожчав в гурті на 9 коп./л до 47,7 грн/л.

«Пропозиції А-95 на південному кордоні, в Одеській області починались від 45,20 грн/л, за тиждень знизившись на 1,33 грн/л. На південно-західному кордоні, у Чернівецькій області ціни за тиждень залишились незмінними та стартували від 46,50 грн/л. На західному кордоні, у Львівській області ціна знищилась на 30 коп./л до 46 грн/л. У столичному регіоні, ціни зросли на 75 коп./л та стартували з 47,50 грн/л», — пишуть аналітики.

На АЗС ціни на минулому тижні загалом залишались стабільними. Протягом другої половини тижня деякі локальні оператори коригували ціни на стелах. Так на АЗС Parallel дизпальне здешевшало на 1 грн/л до 53,99 грн/л. А Чернівецька локальна мережа АЗС Stels збільшила ціну на 1 грн/л до 53,40 грн/л для бензину А-95 та 48,90 грн/л для дизпалива.

Засновник групи компаній “Прайм” Дмитро Льоушкін каже, що на наступному тижні ціни в гурті зростатимуть і ближче до кінця тижня бензин та дизель в гурті здорожчають на 1-1,5 грн/л. Але це зростання поки не вплине на роздріб — він почне дорожчати з 1 липня.

«Гуртовикам краще закуповувати пальне в першу половину тижня. Вже в четвер пального на ринку або не буде, або його в його ціні буде закладене зростання акцизу», — попереджає Льоушкін.

За його словами, в очікуванні зростання акцизу трейдери почали запасатись пальним, а в дорозі зараз норма споживання країни за пів місяця. Льоушкін також зауважив, що відключення світла дещо активізували дрібний гурт дизпального. Споживання дизпалива через попит з боку промислових генераторів зросло на 1-2%.

Автогаз почав дорожчати в гурті, після тривалого падіння ціни

За даними “Нафторинку”, на минулому тижні імпорт скрапленого газу збільшився до 2,6 тис. тонн порівняно з 2,3 тис. тонн тижнем раніше.

Середньозважена ціна на аукціонах продажу LPG “Укргазвидобування” та “Укрнафти” в торговій системі “Української енергетичної біржі” зросла на 350 грн/тонна до 36 394 грн/тонна. Пропозиції імпортного газу від торговельних компаній в західних областях коливаються в межах 35 600-38 000 грн/т ($628-677/тонна без податків). Середня ціна пропан-бутану в гурті зросла на 567 грн/т до 36825 грн/т ($653/тонна без податків).

«Ціни почали відновлюватися через зменшення залишків на ринку та очікуваного підвищення цін пропозицій в ЄС. Зокрема, один з постачальників відзначив збільшення протоколу цін Мажейкяйського НПЗ», — повідомив аналітик консалтингової компанії «НафтоРинок» Олександр Сіренко.

Середня ціна автогазу на АЗС в Україні станом на 21 червня складала 26,41 грн/л, а співвідношення середньої вартості літра скрапленого газу до А-95 на АЗС — 46,7%.
Засновник системи торгівлі скрапленим газом Sintonec LPG Михайло Шубан каже, що на фоні здорожчання автогазу в гурті, зростання цін на АЗС не очікується.

«Гуртові ціни відштовхнулись від дна, але це зростання поки не є наскільки суттєвим, щоб вплинути на роздріб», — зауважив Шубан.