Слід, залишений «Запорожцями» в історії українського (і не тільки) автопрому, виявився настільки глибоким, що про ЗАЗи багато хто пам’ятає досі. І не просто пам’ятає, а мріє про їхні сучасні виконання. Олії у вогонь регулярно підливають незалежні дизайнери, які створюють численні рендерні втілення «Запорожців», які могли б у тому чи іншому вигляді існувати в наш час. Таких набралося вже дуже багато (вистачило б на повноцінний модельний ряд!), але ми в Автотемі вирішили розповісти про найсвіжіші і найцікавіші варіанти.

На малюнку вище зображено один із найсвіжіших прикладів того, яким міг би бути сучасний кросовер ЗАЗ-1102. За задумом автора, в основі автомобіля, який отримав патріотичну назву «Перемога», лежить китайський кросовер BYD Tang.

Для кросовера передбачено 2.0-літровий турбомотор, шестиступінчасту автоматичну трансмісію та сучасне обладнання. Вартість такого «Запорожця» склала б $20-30 тис.

Ще одним віртуальним ЗАЗом є стильний електричний хетчбек, що є сучасною ітерацією 965-ої моделі. Він також базується на серійній моделі марки BYD – Е2.

Автомобіль оснащується 95-сильним електродвигуном, який у поєднанні з тяговою батареєю на 33,3 кВт/год дозволяє проїжджати без «дозаправки» близько 300 кілометрів. Очікуваний цінник «розеткового» 965-го не перевищує $22 тис.

Наступний у нашому списку – пікап ЗАЗ-965 «Запорожець». В даному випадку автор припустив, що таку машину могли б розробити на основі платформи CMF французького концерну Renault і оснастити 1.6-літровим безнаддувним мотором або 1.0-літровим турбоагрегатом, що працює на бензині.

Про можливу вартість пікапа ЗАЗ інформації не надходило, але, судячи з його дизайну та технічних характеристик, це має бути бюджетний автомобіль із відповідною ціною.

Повертаючись до кросоверів, які могли б бути випущені на ринок під маркою «Запорожець», не можна не згадати варіант, «донором» для якого послужив китайський автомобіль Venucia V-Online. Такий ЗАЗ мав би великий набір систем безпеки, панорамний дах, мультимедійну систему з величезним екраном і віртуальну панель приладів.

У моторному відсіку авто розташувався б 190-сильний турбований двигун від Mitsubishi об’ємом 1.5 літра, що поєднується з варіатором. Очікуваний цінник – близько $25 тис.

Ну і на завершення хотілося б відзначити проект від українського дизайнера. Легендарне авто «модифікував» під сучасну аудиторію харківський майстер Роман Прядко. Свій проєкт він назвав ZAZ-965-NewERA. За словами автора, проєкт зберіг традиційний дизайн, а вирізнятимуть його сучасні характеристики.

Двигун переставлять в переднюю частину авто, що більш звично для нинішнього автопрому. Очікується, що він буде електричним.

Судячи з картинок, багажник ZAZ-965-NewERA є доволі містким. А салон – осучаснений для більшого комфорту водія і пасажирів.