У соціальних мережах циркулює фотоколаж із зображенням першого «живого» ЗАЗ-965, що дозволяє зазирнути у витоки культового «горбатого» Запорожця. Знімки були опубліковані на сторінці «Українські автомобілі» у Facebook, повідомляє Hyser.

ЗАЗ-965, відомий як «горбатий Запорожець», проводився з 1960 до 1969 року. На представлених фотографіях зображено первісний функціональний прототип «Запорожця», який викотився із заводу 18 червня 1959 року.

Ця модель має кілька відмінностей від остаточної серійної версії. Помітні відмінності включають окремі крила і фари, а також унікальні тиснення на дверях і крилах. Цікава деталь – напис «ЗАЗ-Комунар».

Цікаво, що походження ЗАЗ-965 походить від моделі «Москвич», а не від «Запорожця». Його розробка розпочалася у 1950-х роках, коли на його створення вплинув технічний вплив FIAT та Volkswagen. Рання версія ЗАЗ-965 мала 2-циліндровий двигун об’ємом 0,65 літра потужністю 17,5 кінських сил. Однак пізніша версія представила двигун V4 об’ємом 0,76 літра.

Зображення дають уявлення про еволюцію цього культового автомобіля, демонструючи ранні етапи його проектування та розробки, перш ніж він став символом радянської автомобільної історії.