ЗАЗ-1102 «Таврія» — відомий український автомобіль, який випускав Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ), починаючи з кінця 1980-х років. Він відіграв значну роль в автомобільній історії України та Східної Європи.

Розробка ЗАЗ-1102 «Таврія» розпочалася набагато раніше за його серійне виробництво, пише Hyser. Прототип автомобіля було представлено у 1981 році. Потрібен рік випробувань і доведень, перш ніж модель успішно пройшла державні випробування в 1982 році. Після цього було проведено підготовку до серійного виробництва, включаючи налагодження складальної лінії та усунення проблем, виявлених у ході випробувань.

ЗАЗ-1102 «Таврія» був компактним автомобілем економ-класу, покликаний забезпечити доступне і надійне транспортування для широкого кола споживачів.

Його конструкція та зовнішній вигляд дійсно мали деяку схожість з іншими популярними моделями того часу, такими як ВАЗ-2108 та ВАЗ-2109. «Таврія» була відома своїми компактними розмірами, простою механікою та простотою обслуговування, що зробило її популярною серед економних покупців.

Перші серійні моделі ЗАЗ-1102 «Таврія» зійшли з конвеєра приблизно через шість років після першої вистави прототипу. Автомобіль став звичайним явищем на українських дорогах, а також експортувався до різних країн Східної Європи та за її межі.

Загалом ЗАЗ-1102 «Таврія» відіграв значну роль у автомобілебудуванні України, ознаменувавши період інновацій та розвитку в автомобілебудівній сфері країни.