В Instagram опублікували фотографію знайденого у Франції експортного варіанта радянської класики — «Запорожця».

Ні для кого не секрет, що крім Радянського Союзу, окремі моделі виробництва радянського автопрому користувалися популярністю і в країнах Європи. Серед цих моделей був і улюблений багатьма малолітражний автомобіль «Запорожець». У мережі опублікували фотографію, на якій зображено саме такий автомобіль.

Варто зазначити, що радянські автомобілі в Європі мали популярність, проте справедливо буде сказати, що популярність ця була вельми відносна, у зв’язку з чим машини випускали доволі малим тиражем. Проте французькими дорогами, як і раніше, їздить ЗАЗ-968 тих років.

Примітно, що саме ЗАЗ-968А, а не його модифікована версія ЗАЗ-968М, стала останньою моделлю «Запорожця», яка користувалася попитом за кордоном.

Традиційно, експортні версії радянських автомобілів допрацьовувалися імпортерами, за рахунок чого вигідно відрізнялися рівнем комфорту від моделей, призначених для внутрішнього ринку. Відмінною рисою експортної «мильниці» є наявність дзеркала заднього виду на крилі. Крім того, експортні версії обладнували більш зручними сидіннями і кермом, холдингами з боків кузова і радіоприймачем.

Зображений на фотографії «Запорожець» стоїть на одній із підземних парковок. Видно, що за машиною доглядають, оскільки незважаючи на свій похилий вік (а поставлялися такі «Запорожці» в середині сімдесятих») має вигляд як новий.