У далекі 1980-ті роки на Запорізькому автомобілебудівному заводі зародився проєкт, який міг змінити перебіг історії вітчизняної автомобільної індустрії. Розробники представили унікальний та амбітний план створення суперкара під назвою ЗАЗ-1104.

Докладніше про те, як мав виглядати український ЗАЗ, який так і не запустили до серії, розповів Hyser.

Цей проєкт привертав увагу автомобільних ентузіастів та міг стати переломним моментом в історії вітчизняної автомобільної індустрії.

ЗАЗ-1104 був представлений як дводверний спортивний автомобіль, який зовні дещо нагадував відому модель Porsche-924. У салоні передбачалося місце для двох пасажирів, а його дизайн був розроблений з урахуванням комфорту та естетичної привабливості. Планувалося комплектувати ЗАЗ-1104 1,6-літровим двигуном і 5-ступінчастою механічною коробкою передач, причому двигун розміщувався спереду — таке компонування було несподіваним і нестандартним для автомобілів, що випускалися Запорізьким заводом на той час.

Однак, незважаючи на потенціал та інтерес, викликаний ЗАЗ-1104, проєкт так і залишився на стадії розробки та не був втілений у реальність. Він залишився лише на рівні креслень та концепції. Проте ідея створення вітчизняного спорткара була справді значущою і відображала прагнення Запорізького заводу до новаторства та розвитку автомобільної індустрії в країні.