У Кабінеті Міністрів України підготували важливі зміни до Митного кодексу України. Серед них і важливі для жителів Закарпаття -Нові правила безподаткового ввезення авто і товарів.

Законопроектом №3444 від 10.11.2015 передбачено зменшення мінімального строку володіння транспортним засобом за кордоном з одного року до шести місяців, у випадку його перевезення на територію України для постійного користування. При цьому іноземцям, які отримали дозвіл на постійне проживання, буде заборонено передавати такий транспорт у володіння, користування або розпорядження іншим особам без попереднього повідомлення органів доходів і зборів протягом 24 місяців.

Документ містить й інші нововведення, що стосуються всіх громадян. Наприклад, зниження порогів вартості для безмитного ввезення товарів в ручній поклажі або супроводжуваному багажі на рівні 430 євро для пунктів пропуску повітряного і морського сполучення і 300 євро – через інші ПП. На сьогоднішній день обмеження встановлені на рівні 1000 євро та 500 євро відповідно.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що документ розроблено з метоювпровадження європейських правових норм у національне законодавство. При цьому окремі норми документа набудуть чинності тільки через три роки після початку дії Угоди про асоціацію з ЄС.

document.write(«»);