Новий рік настав, і він несе чимало нововведень водіям, навіть за умови, що повернення обов’язкового техогляду відкладуть. Про те, що зміниться, розповімо у цій статі.

Розмитнення у смартфоні

У 2023 році можуть запустити розмитнення за допомогою мобільного додатка «Дія», розмови про яке ведуться вже давно. Прем’єр Шмигаль запевняє, що у разі ухвалення відповідного законопроекту на всю процедуру українцям знадобиться лише 10 хвилин.

«Фантомні» патрулі

Спеціальні патрульні авто без розпізнавальних знаків з’явилися в Україні в січні 2022 року, проте вже в лютому їх прибрали через вторгнення русні. Однак у 2023-му вони можуть повернутися – їх використовують для вимірювання швидкості зустрічних та попутних машин.

Позбавлення посвідчення водія за перевищення швидкості

Нардепи зареєстрували законопроект №6214, відповідно до якого пропонується за перевищення швидкості у населених пунктах більш ніж на 50 км/год забирати права на строк від 3 до 6 місяців, а на більш ніж на 70 км/год – від 6 місяців до 1 року. Документ можуть затвердити у цьому році, після чого він набуде чинності.

Збільшення строків сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху

Кабмін має намір підвищити терміни оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху, які зафіксували камери автофіксації з 10 до 15 днів.

Вартість прав зросте у 30 разів

У Раді зареєстрували законопроект, в якому пропонується підвищити вартість усіх адмінпослуг, внаслідок чого сервісні центри МВС мають перестати бути збитковими. У разі його ухвалення вартість прав зросте у 30 разів, а реєстрація авто – у 4.

Ціни на пальне

Однозначної думки з цього приводу немає – Нацбанк переконаний, що у 2023 році бензин та дизель додадуть у ціні 20%. В той самий час глава WOG вважає, що ціни на пальне можуть як зрости, так і знизитися.