Згідно чинного законодавства справа про адміністративне правопорушення розглядається працівниками поліції за місцем його вчинення.

Зазначене не стосується випадків фіксації в автоматичному режимі та порушень правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксовані в режимі фото чи відео зйомки, тощо.

Справи про адміністративні правопорушення, по яких працівники поліції виносять постанови за статтями 121-126 КУпАП, можуть розглядатися у трьох територіальних місцях: 1) за місцем вчинення правопорушення; 2) за місцем обліку транспортних засобів; 3) за місцем проживання порушників.

Якщо працівник поліції виносить постанову про адміністративне правопорушення не на місці його вчинення, а в іншому місці (не рахуючи місце обліку автомобіля і місце проживання водія), то такі дії є порушенням норм закону.

Таким чином, при отриманні штрафу за порушення ПДР (крім випадків фіксації в автоматичному режимі та крім порушень правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксовані в режимі фото чи відео зйомки тощо), водієві слід уважно звірити у постанові чи співпадає місце розгляду справи з місцем вчинення правопорушення.