В Україні у 2023 році може виникнути дефіцит автогазу. Такого розвитку подій не відкидає консалтингова компанія «А-95», повідомляє today.ua із посиланням на видання Enkorr.

За даними консалтингової компанії «А-95», у Європі останнім часом подорожчав скраплений газ. Так, наприклад, 1 лютого 2023 року компанія Sonatrach збільшила вартість пропану на 120 доларів за тонну порівняно із січнем, а вартість бутану збільшилася на 60 доларів за тонну.

Пропан та бутан продовжують збільшуватися в ціні у всіх регіонах Європи. Експерти прогнозують, що у морських портах Румунії та Болгарії найближчим часом теж газ подорожчає. Внаслідок цього підвищаться ціни і в Україні. Експерти вважають, що може виникнути навіть дефіцит автогазу на українських заправках.

Мало того, директор консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн вважає, що через дефіцит палива для машин із ГБО воно може подорожчати. На скільки конкретно — він уточнювати не став. Єдине, що зазначив експерт, то це те, що ціни на автогаз у цьому випадку в Україні можуть піднятися до європейського рівня. Це, певне, йшлося про оптові ціни.

Слід зазначити, що в Україні автогаз дешевшав увесь січень 2023 року. За цей місяць паливо для автомобілів із ГБО подешевшало в середньому на 9,3%. Станом на 1 лютого середня вартість автогазу становила 26,66 грн за літр. Найдешевше автомобілі з ГБО можна було заправити на станціях «Авантаж 7» (24,45 гривень за літр) та «Фактор» (24,80 гривень за літр).

Нагадаємо, з 5 лютого 2023 року Євросоюз запровадить повне ембарго на всі російські нафтопродукти. Це може негативно вплинути на український паливний ринок. Тому багато українських мереж АЗС вже зробили запаси бензину та дизельного палива. За деякими оцінками запасів палива на українських АЗС вистачить на 20-25 днів. При цьому, українські оператори роздрібного паливного ринку продовжують робити запаси палива.

Слід зазначити, що у січні 2023 року також знижувалися ціни на бензин і дизельне паливо. Так, бензин А-95 у січні в середньому подешевшав на 3,18 гривень за літр, а ДП – на 2,5 гривень за літр.