Для автовласників в Україні є кілька цікавих новин. Справа в тому, що українські мережі автозаправних станцій змінили цінники на бензин, газ та солярку.

Про це стало відомо завдяки інформації від експертів паливного ринку, пише Znaj.ua.

Згідно з відкритими даними, станом на 3 лютого, АЗС знизили середні ціни на бензин класу А-95 + неймовірно, аж на 1 копійку, зараз він продається за ціною 50,64 грн/л. Впав в ціні й А-95 – на 3 копійки, продається по 48,68 грн/л. Вартість бензину А-92 залишилася на колишньому рівні – 47,37 грн/л.

А ось солярка знизилася в ціні на 7 копійок, продається вона по 52,56 грн/л, цінник на автогаз опустився на 1 копійку, склавши 26,65 грн/л.

Є інформація від представників Національного банку України, які у своєму «інфляційному звіті» вказали, що одним із основних факторів подорожчання пального стане очікуване повернення системи його оподаткування на довоєнний рівень. Це підживить і загальну інфляцію через ефекти перенесення вартості палива на вартість інших товарів та послуг, у тому числі транспортних.

«Надалі ціни на пальне стабілізуються завдяки поступовому зниженню світових цін на нафту, а з 2024 року паливна компонента як безпосередньо, так і через вторинні ефекти сприятиме гальмуванню загальної інфляції», — солодко обіцяють в огляді представники Нацбанку .