Військовослужбовцям ЗСУ вдалося “затрофеїти” досить рідкісний екземпляр російської військової техніки. Йдеться про позашляховик ГАЗ-3937 “Водник”. Про це стало відомо від військового експерта Олександра Коваленка, повідомляє ProstoMob.

З опублікованого ним у месенджері Telegram повідомлення випливає, що на озброєнні російської армії перебуває близько 50 таких позашляховиків. За словами Коваленка, за день до того, як у розпорядженні бійців ЗСУ опинився “Водник”, вони затрофеїли російський комплекс РЕБ “Леєр-3”.

Легкоброньований позашляховик ГАЗ-3937 армія рф використовує “Водники” для транспортування вантажів і особового складу у важкопрохідних районах. Позашляховик може похвалитися наявністю легкої броні, що захищає членів екіпажу від стрілецької зброї. Місткість “Водника” становить 11 осіб. Перший легкоброньований позашляховик було зібрано в Росії 2005 року. Основною конкурентною перевагою автомобіля є здатність долати вплав водні перешкоди.

Особливої популярності позашляховик “Водник” у світі не здобув. Він перебуває на озброєнні тільки російської та уругвайської армій. росія використовує в Україні броньовані позашляховики не від хорошого життя. Окупанти відчувають дефіцит у ББМ.