В Україні планують поновити закон про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Передбачається, що буде запроваджено нову модель ринку ОСЦПВ, яка відповідає стандартам ЄС, куди незабаром вступить і Україна. Що чекає на водіїв і коли почнуть діяти нововведення, повідомляє Znaj.ua.

Так, нові стандарти мають набути чинності вже з 1 січня 2024 року. Зазначається, що протягом семи років в Україні підвищуватимуться максимальні розміри страхової виплати, доки вона не досягне європейського рівня. Це необхідно, щоб посилити рівень захисту потерпілих у ДТП.

За новими правилами, у разі пошкодження транспортного засобу страхова виплата розраховуватиметься без урахування зносу та вартості складових деталей, що гарантує повне покриття витрат на ремонт машини.

Серед іншого, відомо, що вартість страхових полісів формуватимуть за європейськими стандартами, тобто чинне державне регулювання цін буде скасовано. Нові стандарти припускають, що при розрахунку братиметься до уваги досвід водія, тобто чи потрапляв він у ДТП тощо.

Водночас планується перехід на електронний формат полісів та скасування максимального розміру страхової виплати при оформленні документації про аварію через європротокол.