В Україні неодноразово поставало питання необхідності обов’язкової заміни зимової гуми на літню й навпаки. Так, у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт, однак його одразу відправили на доопрацювання з деяких причин.

Про це повідомили на урядовому порталі.

Нардепи у законопроєкті №8369 запропонували заборонити використання зимової гуми з 1 листопада до 31 березня. У цей період можна буде їздити на літній або всесезонній гумі автомобілям до 3,5 тонни, тобто легковикам категорії “В”. Для вантажівок таких альтернатив немає.

Якщо цей законопроєкт схвалять, то зміниться і КУпАП, куди додадуть ч. 1 ст. 121, що передбачатиме штраф за порушення правил зміни гуми розміром 340 гривень.

Автори законопроєту наголошують, що статистичні дані свідчать, пік аварій на українських дорогах припадає якраз на пізню осінь та ранню зиму, коли на дорогах слизько й мокро, а водії досі не “перевзули” автомобілі. До того ж вони зазначили, що таке нове правило відповідало б законодавству багатьох країн ЄС.

Водночас уряд відправив проєкт закону на доопрацювання, тому що в ньому не було фінансово-економічних розрахунків та обґрунтувань. Як відомо, обов’язкове “перевзування” авто може потребувати додаткових видатків державного та місцевих бюджетів, тому що комусь доведеться купувати всесезонну чи зимову гуму для транспортних засобів, які використовуються центральними й місцевими органами влади, підприємствами, установами й організаціями, які утримуються за рахунок бюджетних грошей.