Українські чиновники пропонують перевипустити всі посвідчення водія. Але головне нововведення, яке може незабаром заробити — водії транспортних засобів будуть зобов’язані кожні 5 років підтверджувати свої права водія, пише «Стіна».

Такою новиною поділилася на конференції «Інфраструктурний день» заступник голови комітету Верховної Ради з транспорту та інфраструктури Юлія Клименко.

За її словами, громадянам будуть перевидавати кожні 10-15 років посвідчення водія залежно від закону, який ухвалить Верховна Рада.

Зокрема, водії транспортних компаній повинні підтверджувати свої права водія кожні 5 років, як це відбувається в країнах ЄС.

У законопроєкті, який підписав загиблий глава МВС України Денис Монастирський, пропонується реалізація принципу поступовості допуску до керування різними видами транспортних засобів.

У записці пояснення вказується, що змінюються назви категорій, вказується мінімальний вік і параметри для кожної категорії.

Тобто пропонується запровадити поступовий допуск до керування транспортними засобами. Він і зараз діє, але переважно залежить від віку.

Наприклад, з 16 років можна керувати мопедами та мотовізками, з 18 років – автомобілями, з 19 років – автопричепами, а з 21 року – трамваями, автобусами та тролейбусами.

Але пропонується змінити терміни оновлення прав водія. Так, 10 років для мотоциклів, мопедів, легкових автомобілів.

Якщо йдеться про перевезення пасажирів чи вантажу залежно від категорії, тоді перездавати на права потрібно кожні 5 років.

При цьому перше посвідчення водія має термін дій у 2 роки. У документ буде внесено інформацію про коробку передач того транспортного засобу, на якому водій складав практичний іспит. Але тільки якщо він його проходив у сервісному центрі МВС України.
Источник: Новости Ю