Запорізький автомобільний завод справив на світ величезну кількість моделей, заслужено отримали статус легендарних. Однак були деякі проєкти, які так і не доживали до випуску, і одним з таких став ЗАЗ-970, розроблений в 1960-х роках, пише «Стіна».

Над розробкою моделі працювали українські фахівці, а варіантів кузовів передбачалося два – фургон і пікап.

Через десятиліття дизайнер Костянтин Ніколаєв вирішив відродити покинутий проєкт під назвою Project 970. В результаті вийшов розкішний прототип, особливо актуальний в сьогоднішні дні підвищеної уваги до мікровенів – вони просто створені для того, щоб перевозити пасажирів або компактні вантажі.

Зовні проєкт має багато спільного зі своїм прабатьком, і оснащений двома бічними та задніми дверима. Залежно від призначення, можлива комплектація як зі скляними вікнами, так і без них. Задні двері відкидаються вгору.

Враховуючи актуальність електрокарів в наші дні, Project 970 також приводиться в рух електротягою – батареї зафіксовані в нижній частині кузова. Примітно, що електродвигунів цілих 4, по одному на кожне колесо, в результаті чого авто може похвалитися повним приводом.

Габарити моделі не можна назвати значними — в довжину 3 890 мм і у висоту – 1 810 мм. Однак є і вагомий «плюс» — високий кліренс, який дозволить з легкістю долати навіть легке бездоріжжя.

Попри те, що на цей момент проєкт існує лише на папері, його творець продовжує сподіватися на його випуск. Він припав би як не можна до речі в умовах війни з росією, особливо враховуючи його компактні розміри та високу прохідність. Крім того, він міг би стати початком відродження вітчизняного автопрому, який переживає не найкращі часи.