«Горбатий» ЗАЗ-965 почали випускати у 1960 році, проте бюджетний автомобіль розробляли із середини 50-х років. Остаточний варіант моделі затвердили не одразу, і деякі ранні концепт-кари були дуже оригінальними, пише «Фокус».

П’ять прототипів НАМІ-А50 збудували у 1955-1956 роках під керівництвом відомого конструктора Юрія Долматовського. Прізвисько «Білка» автомобілю дав хтось із розробників за схожість з твариною.

Дизайн автомобіля дуже нестандартний. У нього обтічний силует зі зрушеним уперед салоном і великі круглі фари.

Найоригінальніша риса моделі – відкидні передні двері. Очевидно, творці НАМІ-А50 надихалися BMW Isetta з передніми дверима, але вирішили вдосконалити конструкцію.

Задні двері у 3,3-метрового автомобіля звичайні. Салон НАМІ-А50 вийшов досить просторим, а багажник – невеликим. Цікаво, що також збудували спрощений варіант із тканинним дахом без вікон та дверей.

Компактна «Білка» була задньомоторною та отримала 750-кубовий двигун на 22 к. с. від мотоцикла КМЗ М-72 з 3-ступінчастою механічною КПП максимальна швидкість становила 80 км/год.

Випробування НАМІ-А50 показали недоліки конструкції. Оригінальні передні двері пропускали воду в дощ, а двигун постійно перегрівався. Проєкт «Білка» вирішили закрити та сконцентрувалися на більш досконалому прототипі, який зрештою і став «Запорожцем».