Водії в Україні можуть отримати штраф за безліч порушень, серед яких відсутність у салоні автомобіля аптечки. Вона обов’язково має бути в наявності, разом із вогнегасником та знаком аварійної зупинки.

У ПДР України йдеться, що в автомобілі мають бути аптечка, знак аварійної зупинки та вогнегасник. Якщо аптечка у водія відсутня, то поліцейські можуть притягнути його до адміністративної відповідальності та виписати штраф у розмірі 340 грн, інформує «Стіна».

Це порушення кваліфікують за ч. 1 ст. 121 КУпАП, з якого випливає, що водій керує автомобілем, який має технічну несправність (відсутність аптечки), за якої експлуатацію транспортного засобу заборонено. Проте, є певні нюанси.

Зокрема, відсутність аптечки та вогнегасника у приватному авто (що не використовується для надання послуг із перевезення пасажирів) тягне лише попередження. У жодному нормативному документі не передбачено окремої відповідальності за керування приватним автомобілем без аптечки.

Водночас відсутність аптечки в транспортному засобі, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, тягне за собою штраф у розмірі 680 грн. Повторне порушення протягом року тягне за собою позбавлення прав водія строком від трьох до шести місяців або адміністративний арешт строком від п’яти до десяти діб.