Європейський Союз готується переглянути правила та покарання для водіїв, причому зміни будуть запроваджені в усіх країнах-членах ЄС. Найближчим часом має бути впроваджена нова директива, яка матиме далекосяжні наслідки для автомобілістів, повідомляє Avtosota.

Як працюватимуть нові правила

Згідно з новими правилами, які були викладені в Telegram-каналі “Німеччина/Україна/Біженці”, якщо водійське посвідчення буде анульоване в одній країні ЄС, наприклад, у Франції чи Італії, йому буде заборонено керувати автомобілем в усіх інших країнах-членах ЄС. Директива має на меті забезпечити узгодженість покарань за правопорушення, пов’язані з водінням, на всій території ЄС.

Однією з основних сфер нових правил є допустимі межі вживання алкоголю за кермом. Оскільки в різних країнах ЄС діють різні законодавчі пороги вмісту алкоголю в крові, директива має на меті встановити єдиний ліміт для всіх держав-членів. Так само будуть гармонізовані системи штрафних балів у різних країнах, а також стандартизований термін, на який буде вилучатися водійське посвідчення.

Щоб забезпечити однакове застосування штрафів, Європейський Союз вимагатиме створення центральної бази даних водіїв, доступ до якої матимуть співробітники поліції в усіх країнах-членах.

Коли запрацюють нові правила

Очікується, що четверта директива про водійські права буде опублікована в березні, після чого вона пройде процес розгляду і затвердження в Парламенті ЄС. Цей процес може зайняти кілька місяців і не завершитися до кінця 2023 року. Після затвердження директиви окремим країнам ЄС необхідно буде ухвалити відповідні закони та підзаконні акти для імплементації нових правил.

Загалом, нова директива є значним кроком на шляху до стандартизації правил водіння та покарань у всьому Європейському Союзі. Встановлюючи єдині ліміти споживання алкоголю та гармонізуючи систему штрафних балів, директива має на меті підвищити безпеку дорожнього руху та забезпечити однакове покарання водіїв за правопорушення, пов’язані з керуванням транспортним засобом.

Хоча процес імплементації може зайняти певний час, очікується, що довгострокові переваги для водіїв та учасників дорожнього руху в ЄС будуть суттєвими.