Відсутність товарно-транспортної накладної під час перевезення вантажу може стати підставою для накладення на автоперевізника штрафу у сумі 17 000 гривень.

Укртрансбезпека почала трактувати відсутність певних відомостей в ТТН як недійсність документу і накладає штрафи у розмірі 17 000 грн. Зокрема у відомстві вказують на відсутність адреси учасників перевезення, ширини чи довжини транспортного засобу, вартості вантажу, номеру посвідчення водія тощо.

Відповідно до статті 48 Закону «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати та пред`являти працівникам Укртрансбезпеки товарно-транспортну накладну на вантажне перевезення.

Дана норма закону передбачає, які обов’язкові реквізити повинні бути вказані вантажовідправником при оформленні товарно-транспортної накладної, зокрема це:

  • дата і місце складання накладної;
  • вантажовідправник (повне найменування юридичної особи чи підприємця та податковий номер);
  • автомобільний перевізник (повне найменування юридичної особи чи підприємця та податковий номер);
  • прізвище, ім`я, по батькові водія транспортного засобу та номер його посвідчення;
  • вантажоодержувач (повне найменування юридичної особи чи підприємця та податковий номер);
  • транспортний засіб (марка, модель, тип, реєстраційний номер автомобіля, причепа), його параметри – довжина, ширина, висота, загальна вага, у тому числі з вантажем, та маси брутто;
  • пункти завантаження і розвантаження.

При цьому стаття 60 Закону «Про автомобільний транспорт» передбачає відповідальність перевізника за перевезення вантажу лише за відсутність, на момент проведення перевірки товарно-транспортної накладної.

Транспортну накладну оформляє вантажовідправник, а не автомобільний перевізник. А тому автомобільний перевізник не може нести відповідальність за недоліки змісту товарно-транспортної накладної, яку він не оформляв, зазначають експерти.