Спека в авто може сягати небезпечно високих позначок. Фахівці кажуть, що сонце підвищує температуру в салоні від 10 до 20 °C, тож якщо надворі +35 °C, в авто можуть бути і всі +50 °C.

Навіть увімкнувши кондиціонер, знадобиться трохи часу, щоб охолодити повітря. Експерти видання Sante Plus зібрали дієві лайфхаки, які допоможуть захистити авто від спеки, повідомляє OBOZREVATEL.

Рушник на панелі приладів

Перша порада: слід покласти рушник на панель приладів. Тканина ефективно захистить салон від сонячних променів. У спекотні дні лобове скло безпосередньо піддається впливу високих температур. Це також впливає на панель приладів: матеріал може потріскатися. Крім того, клей з часом стане не настільки міцним, що може призвести до розбухання матеріалу та його відшарування від поверхні.

За словами експертів, вологі рушники можна покласти прямо на вентиляційні отвори. За допомогою цієї техніки ви швидше охолодите повітря. Такий лайфхак підійде для тривалих подорожей.

Правила паркування

Звісно, найпростіший спосіб захистити авто від спеки – припаркуватися в тіні. Якщо ви впевнені у безпеці, можна трохи відкрити вікна, щоб вирівняти тиск повітря та охолодити салон.

Серветка з мікрофібри

Протріть приладову панель серветкою з мікрофібри. Пил і бруд можуть спричинити дрібні подряпини. Високі температури ще більше погіршать ситуацію, призводячи до глибоких тріщин.

Чохли на сидіннях

Чохли також можуть врятувати салон від літньої спеки, особливо, якщо у випадку шкіряних сидінь. Чохли слугуватимуть не лише для захисту поверхонь, але й для збереження прохолоди.

Як захистити пластик в салоні

Як вже зазначалося, надмірно високі температури призводять до деформації поверхні і навіть до появи тріщин. Крім того, намагайтеся, наскільки це можливо, завжди паркувати машину в тіні, особливо якщо вам доведеться залишити її на кілька годин. Варіант сонцезахисного козирка – теж непогана ідея.

Необхідно також запобігати контакту надто корозійних речовин з пластиковими елементами. Напої та продукти харчування можуть лишити складні плями, які буде важко видалити з поверхонь. Ключі, гострі предмети та інші інструменти можуть призвести до випадкових пошкоджень. Завжди використовуйте відповідні відділення для зберігання цих речей.