Водіям, затриманим у стані алкогольного сп’яніння, отримуватимуть штрафи у розмірі 17 000 гривень. Також їх можуть позбавити права керування транспортним засобом протягом 1 року. Про це пише «Стіна».

При повторній затримці водія у нетверезому стані йому загрожує штраф у розмірі 34 000 гривень, а також позбавлення посвідчення водія на 3 роки.

Якщо водія було затримано двічі протягом одного року, йому виписується ще більш серйозне покарання — штраф у розмірі 51 000 гривень, позбавлення посвідчення на 10 років та конфіскація автомобіля.

На додаток до цього водіям, які відмовилися від проходження тесту на визначення вмісту алкоголю в організмі, загрожує штраф у розмірі 40 800 гривень.

Існують інші порушення, за які водіїв можуть карати:

  • Відсутність прав водія або реєстраційного документа на автомобіль тягне за собою штраф у розмірі 425 гривень.
  • Поїздка на незареєстрованому автомобілі, без номерного знака або з номерами, забрудненими брудом, також тягне за собою штраф у розмірі 850 гривень.
  • Порушення правил дорожнього руху, що спричиняє аварійну ситуацію, карається штрафом у розмірі 850 гривень.
    У разі ДТП, внаслідок якого інші автомобілі зазнали пошкоджень, водію буде виписано штраф у розмірі 1190 гривень.
  • Перевищення швидкісного режиму в населених пунктах на 20-50 км/год також спричиняє штраф у розмірі 340 гривень.

За період з 1 січня по 10 травня у Київській області правоохоронними органами було складено 777 адміністративних протоколів щодо водіїв, які порушили правила та сіли за кермо у стані сп’яніння.

Загальна сума виписаних штрафів за вказаний період становить 15 283 000 гривень.