2023 рік стане проривним у розвитку української зарядної мережі для електромобілів. Зі слів голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та жилово-комунальних послуг Андрія Геруса, цьогоріч планується масове відкриття швидкісних терміналів на українських АЗС. Зокрема, на основних автомагістралях з’являться понад 50 таких установок. Це дозволить швидко поповнювати батарею електромобіля, наприклад, подорожуючи з Києва до Львова.

Також планують збільшити кількість зарядних станцій для електротронспорту в межах населених пункі. До цього спонукатиме електрифікація міського громадського транспорту, зокрема, збільшення кількості електробусів.

«Поєднання класичного і електротранспорту, який вже не використовує традиційне паливо, — це європейський тренд. Так що, ухваливши відповідний законопроєкт, ми теж задали певний вектор та, сподіваюся, дали певний поштовх для розвитку цього сегменту і в нашій країні», — сказав Герус у інтерв’ю Укрінформу.

Мова йде про законопроєкт № 8172, який Верховна Рада прийняла у другому читанні в лютому цього року. Він спрямований на подолання паливної залежності та розвитку зарядної інфраструктури для електричних транспортних засобів.