Колір машини завжди був важливим фактором при виборі автомобіля. Він може бути рішальним чинником, який змушує покупця відмовитися від бажаної покупки. Але, за даними експертів видання iSeeCars, вибір кольору також може впливати на ліквідність автомобіля на вторинному ринку.

Експерти журналу провели дослідження, в ході якого було вивчено понад 1,3 млн старих трирічних автомобілів. Після цього було названо кольори кузова, за які покупці готові переплачувати при покупці автомобіля на вторинному ринку.

Згідно з результатами дослідження, середня втрата вартості автомобіля через 3 роки після початку експлуатації складає 22,5%. Однак, машини жовтого кольору дешевшають лише на 13,5%. Це означає, що власники автомобілів жовтого кольору отримують перевагу в більшості випадків понад 3 тисячі доларів.

На другому місці за цим показником розташувався бежевий колір кузова, втрата вартості якого склала 17,8% за три роки. ТОП-3 кольорів, що менше втрачають у вартості, завершує помаранчевий відтінок з втратою 18,4%. Далі йдуть зелений (19,2%), червоний (20,6%), білий (21,9%), блакитний (22%) та сірий кольори кузова (22,5%).

Експерти пояснюють успіх автомобілів жовтого відтінку тим, що на ринку таких машин недостатньо для задоволення попиту з боку багатьох покупців. Аналогічні висновки були зроблені та для автомобілів помаранчевого та зеленого кольору, які також мають попит, перевищуючи пропозицію.