В Україні за деякі порушення Правил дорожнього руху передбачені суворі покарання. Зокрема, за керування автомобілем в нетверезому стані.

Про те, яке покарання чекає на водіїв за водіння «під градусом», повідомило видання «Новини.LIVE».

Штрафи за керування авто в нетверезому стані

Так, якщо патрульна поліція виявить, що водій у стані алкогольного сп’яніння, то на нього чекає покарання у вигляді штрафу у 17 тис. грн із позбавленням водійського посвідчення на один рік.

Якщо водія «під градусом» затримають повторно, то доведеться сплатити удвічі більший розмір штрафу — 34 тис. грн. При цьому посвідчення водія позбавлять на три роки.

Якщо поліція затримає двічі упродовж одного року, то штраф становитиме 51 тисячу гривень із позбавленням прав на 10 років і конфіскацією автомобіля.

Також штраф у 40,8 тис. грн виписують водіям, якщо ті відмовляться від огляду за фактом сп’яніння.

З січня 2020 року в Україні діє закон про застосування кримінальної відповідальності за водіння транспортом у нетверезому стані. Водії отримують судимість за новою статтею 286-1 Кримінального кодексу навіть у разі притягнення вперше.

Як перевірити і сплатити штраф

В країні існують офіційні сервіси та мобільні застосунки для перевірки та сплати штрафів. Також гроші можна заплатити безпосередньо у відділеннях банку чи в поліції. Водії можуть скористатися терміналом поліцейського прямо на місці порушення.

Зокрема, можна сплатити кошти через сервіс «Дія», якщо є відповідний застосунок на смартфоні. Там потрібно додати водійське посвідчення в електронний кабінет водія. У пункті «Послуги/Штрафи за порушення ПДР» потрібно обрати картку штрафу та спосіб оплати: карткою, Apple Pay чи Google Pay.

Також можна сплатити через мобільний застосунок «Штрафи UA» та банківський застосунок «Приват 24».