Водії знають, що правил дорожнього руху необхідно дотримуватися, інакше доведеться відповідати. Іноді — це штраф, а буває й таке, що доведеться відповідати у більш серйозній формі.

Буває, що громадяни, яких суд позбавив прав, продовжують сідати за кермо. З метою зміцнення покарань для таких осіб, в Україні прийнято рішення про посилення санкцій.

Повідомляється, що за такий вид порушення передбачено штраф у розмірі 20 400 гривень згідно з частиною 4 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Однак, в цій же статті також вказується, що за повторне порушення, коли водій, після позбавлення прав, вдруге стає об’єктом спостереження патрульної служби, передбачено набагато суворіші покарання.

У такому разі штраф становитиме 40 800 гривень, а суд має право позбавити водія права керувати автомобілем строком від 5 до 7 років згідно з ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Експерти нагадують, що у водія лише 10 днів на оскарження такого покарання. Своєчасне оскарження зупиняє дію ухвали до остаточного рішення в суді.

Також слід звернути увагу, що у такому разі інспектор не має права винести ухвалу за повторне порушення на підставі ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Проте, якщо водій не оскаржить першу постанову в установлені терміни, йому можуть нарахувати штраф, який перевищує 40 тисяч гривень, а також позбавити його права керування на період від 5 до 7 років.