Власники автомобілів з російськими номерами почали скаржитися на конфіскацію їхнього транспорту в Німеччині: у деяких випадках влада розглядає ввезення власних автомобілів як експорт санкційних товарів з росії до Євросоюзу.

За словами адвоката та партнера BGP Litigation, Сергія Гландіна, йдеться про 833-й секторальний регламент, де заборонено експорт із росії до Євросоюзу товарів, зазначених у додатку 21, до яких належать і автомобілі.

Автомобілі конфіскують, незважаючи на те, що їх не збираються продавати, пише borgexpert.com.

Згідно з постановою про санкції (стаття 3i №833/2014) у Євросоюзі заборонено купувати, ввозити та провозити транзитом товари, перелічені у додатку 21 до цього документа, якщо ці товари приносять значний дохід росії та можуть дестабілізувати ситуацію в Україні, заявили у німецькій митниці. Представник відомства наголосив, що документ згадує автомобілі, тому вони, в принципі, підлягають забороні.

«Митниця здійснює контроль за дотриманням антиросійських санкцій ЄС у галузі імпорту, експорту та транзиту товарів. У разі виявлення можливих порушень санкцій під час в’їзду приватних осіб митні органи діють у межах своїх повноважень», — повідомили німецькі митники.