Євросоюз здійснює проект Vision Zero, спрямований на те, щоби смертність на дорогах звести до нуля. У зв’язку з цим планується запровадити нові правила для літніх водіїв.

Про це пише «Хвиля» із посиланням на портал inPoland.

Новації стосуються людей віком понад 65 років. Для них можуть запровадити обов’язкове проходження психологічних тестів, які допоможуть виявити будь-які потенційні проблеми з концентрацією уваги та оцінити загальний психічний стан літніх водіїв.

За результатами цих тестів прийматиметься рішення про видачу або позбавлення посвідчення водія.

Крім того, у планах також запровадити курси підвищення кваліфікації для водіїв віком від 70 років. Це дозволить людям похилого віку бути в курсі оновлень в ПДР.

Єврокомісія також розглядає можливість видачі посвідчень водія для літніх водіїв на більш короткі терміни. Зазвичай у ЄС права видають на 10 років, але для старших людей будуть їх видавати лише на 5 років.

Деякі експерти навіть виступають за жорсткіші заходи. Пропонується запровадити щорічні огляди з метою оцінки придатності до управлінню ТЗ особи старше 75 років.

Для водіїв від 65 до 75 років запропоновані правила передбачають проходження огляду кожні 2 роки, забезпечивши тим самим регулярний моніторинг їх навичок керування.

Важливо наголосити, що метою цих правил є не дискримінація водіїв похилого віку, а забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху. Оскільки населення продовжує старіти, стає все більш важливим вирішувати унікальні проблеми, з якими люди похилого віку можуть зіткнутися при керуванні автомобілем.

Також це дозволить людям похилого віку отримати підтримку при адаптації до змін у ПДР.

Нова ініціатива включає також надання інформації про альтернативні варіанти пересування, просування громадських ініціатив, що заохочують спільне користування автомобілем або громадським транспортом, а також надання ресурсів літнім людям, які можуть потребувати допомоги у підтримці своєї мобільності.

Окрім іншого, нові правила для літніх водіїв у ЄС демонструють бажання підвищити безпеку на дорозі, знизити кількість аварій та нещасних випадків. Адже запровадження психологічних оцінок, курсів підвищення кваліфікації та скорочення термінів дії посвідчень спрямоване на те, щоб гарантувати, що літні водії мають необхідну компетентність та обізнаність із чинними правилами та нормами.