Рідкісний автомобіль Facel Vega HK500 знайшли в занедбаному стані в гаражі в Північному Уельсі, де він простояв недоторканим 47 років. Вважається, що цей класичний автомобіль з правим кермом був однією з усього лише 96 моделей, випущених для ринку Великобританії, пише Epoch Times.

Спочатку автомобіль Facel Vega був пофарбований у синій колір із сірою шкіряною оббивкою і зареєстрований як «WO 2» 15 липня 1960 року.

Рідкісніші моделі, як-от купе Facel Vega Facel II 1964 року, було продано майже за 300 тис. фунтів стерлінгів.

Майк Девіс, старший спеціаліст компанії H&H, сказав:

«Ця знахідка — воістину скарб. Знайти такий повноцінний автомобіль, що ховався в гаражі протягом такого довгого часу, — це особливий момент. Ще більше збільшує привабливість знахідки те, що цей правокермовий екземпляр, рідкісний і елегантний рівною мірою, має всі передумови для неймовірно вигідного вкладення коштів.

Провівши більшу частину часу в укритті, HK500 не втратив своєї принади і може стати чудовою покупкою для тих, хто вважає аналогічні моделі Ferrari або Aston Martin «занадто буденними». Оскільки цей екземпляр повністю готовий до продажу і виставлений на аукціон без попереднього торгу, ми очікуємо на значний інтерес до цього рідкісного і надзвичайно престижного лота».

Спочатку новий автомобіль був куплений паном У. Е. О’Шей з компанії Magnatex, що виробляє аксесуари для автомобілів, а потім належав лондонцю Кевіну Сілкоку.

Востаннє він проходив MOT тест (щорічна перевірка автомобілів у Великій Британії) у 1972 році з пробігом 88,5 км, а потім цей чотиримісний автомобіль відправили до Флінтшира на північному сході Уельсу, куди переїхав Сілкок.

Автомобіль було продано 1976 року іншому власнику, після смерті якого він залишався в гаражі.

Модель Facel Vega HK500 було представлено 1958 року, щоб конкурувати з Ferrari 250 GTE, Maserati 3500GT та Aston Martin DB4.

Такі знаменитості, як Пабло Пікассо, сер Стірлінг Мосс і Франсуа Трюффо, мали такий автомобіль.

Це одна з найшвидших моделей свого покоління. Autocar встановив, що HK500 з механічною коробкою передач здатний розганятися до 96 км/год за 8,4 сек., до 160 км/год за 19,1 сек. і теоретично розвивати швидкість 225 км/год.

Цей іржавий Facel був проданий з молотка на аукціоні в Pavilion Gardens, Бакстон, Англія, 26 квітня.