В Україні планують заборонити експлуатувати автомобілі, які не мають сертифікату відповідності. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №9460.

Автори проекту закону №9460 виходили з того, що українське законодавство у сфері оцінки відповідності має бути таким самим, як і європейське законодавство. Угодою про асоціацію з Євросоюзом передбачено зобов’язання України щодо забезпечення відповідності з технічними регламентами ЄС та систем стандартизації, метрології тощо.

Тому проект закону №9460 запроваджує дефініцію документа, що засвідчує відповідність ТЗ вимогам технічних регламентів та екологічних норм; приведені у відповідність до вимог Євросоюзу та FIA положення про визнання документів, виданих іншими органами.

Крім того, якщо цей законопроект затвердять, то не можна буде експлуатувати автомобілі, які не мають сертифікату відповідності, пише MMR. Але автовласникам не потрібно додатково робити окремі документи про відповідність чи возити із собою окремо документи про відповідність.

Що таке сертифікат відповідності? Це документ, який підтверджує, що автомобіль відповідає стандартам Євросоюзу та має право на вільне переміщення європейськими країнами. У ньому міститься інформація про автомобіль і виробника, номер затвердження типового зразка, технічні специфікації та інші дані.

Законопроект №9460 зараз перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань економічного розвитку. Комітет має дати свій висновок, після чого цей проект закону винесуть до сесійної зали парламенту для обговорення народними депутатами.

Які перспективи ухвалення депутатами законопроекту №9460? На наш погляд, дуже великі. Втім, почекаємо висновків профільного парламентського комітету.

Нагадаємо, в Україні в 2023 році планують запровадити розмитнення автомобілів на іноземних номерах через мобільний додаток “Дія”. Відповідний законопроект уже розроблено, але народні депутати поки що не можуть погодити формулу розмитнення. Справа в тому, що деякі народні депутати побоюються, що якщо ухвалити формулу розмитнення євроблях у такому вигляді, як її пропонують зараз, то державний бюджет втратить багато грошей.

Також у 2023 році у мобільному додатку “Дія” з’явиться можливість купити та продати автомобіль. Цей процес займе мінімум часу. Очікується, що така функція у додатку “Дія” з’явиться вже восени цього року.