У разі несправності автомобіля водії стикаються не лише зі штрафами, але й ризикують втратити водійське посвідчення, згідно з українськими правилами дорожнього руху.

Щоб запобігти небезпечним ситуаціям на дорогах, українські правила дорожнього руху визначають конкретні несправності автомобіля, які забороняють його експлуатацію. На жаль, не всі водії дотримуються цих правил і продовжують ризикувати, керуючи автомобілем з порушеннями.

Патрульна служба має право виписувати штрафи за найпоширеніші порушення і навіть вилучати водійські права на строк до шести місяців. Серед порушень, які можуть призвести до таких штрафів, є водіння з непрацюючими габаритними вогнями, пише Avtosota.

Виявити таких порушників стає відносно легко, особливо вночі. Відповідно до ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), водіям, яких спіймали з непрацюючими габаритними вогнями, загрожує штраф у розмірі 340 гривень. Повторне порушення протягом року може призвести до вилучення водійського посвідчення на строк від трьох до шести місяців.

Правила дорожнього руху України чітко визначають, що водії повинні переконатися, що їхні транспортні засоби перебувають у належному робочому стані перед тим, як виїхати на дорогу. Проте водіям може бути складно стежити за тим, чи всі лампочки працюють під час руху. Якщо лампочка перегоріла під час поїздки, це не вважається адміністративним правопорушенням. Тим не менш, водії повинні вжити негайних заходів для усунення цієї проблеми.

У випадках, коли габаритні вогні виходять з ладу під час поїздки, а водій не знає про це, це не вважається адміністративним правопорушенням, а скоріше можливістю оперативно вирішити проблему. Штрафи, накладені поліцією в таких ситуаціях, вважаються незаконними і можуть бути скасовані у встановленому законом порядку.

Пильне ставлення до технічного обслуговування автомобіля та своєчасне усунення несправностей може не тільки запобігти штрафам і вилученню прав, але й зробити дороги безпечнішими для всіх. Відповідальне водіння означає повагу до правил дорожнього руху та пріоритет безпеки для себе та інших учасників руху.