Верховна Рада нещодавно схвалила законопроект №8172, який демонструє прагнення України до розвитку екологічно чистого громадського транспорту та формування потужної інфраструктури зарядних станцій. Даним законом запроваджуються суттєві обмеження на придбання та експлуатацію автобусів з дизельними та бензиновими двигунами у якості громадського транспорту. Про це пише Avtosota.

Починаючи з 2036 року на міських автобусних маршрутах в Україні можуть курсувати лише електробуси, в тому числі на водневих паливних елементах, або транспортні засоби, що працюють на газі. Як наслідок, використання традиційних автобусів, що працюють на викопному паливі, поступово припинятиметься, поступаючись місцем більш стійким та екологічно чистим варіантам.

Очікується, що вплив цього закону буде значним. За даними асоціації автовиробників України “Укравтопром”, до 2030 року приблизно 25% усього громадського транспорту у великих містах становитимуть автобуси, що працюють на електриці або газі. Крім того, прогнозується, що до 2033 року ця цифра подвоїться, що свідчить про похвальний зсув у бік екологічно чистого транспорту.

Визнаючи життєво важливу роль зарядної інфраструктури, закон спрямований на сприяння її розвитку. Спрощені вимоги до земельних ділянок для електрозарядних станцій заохочують їх встановлення, а ті, що підключені до мереж “Укренерго”, матимуть пільги та будуть звільнені від плати за потужність до кінця 2024 року. Такі заходи сприяють розвитку екосистеми електромобілів та підвищенню доступності зарядних станцій.

Закон також поширює свою підтримку на житлові райони, дозволяючи встановлювати зарядні станції в багатоквартирних будинках за умови наявності достатньої потужності. Таким чином, він не лише підвищує доступність зарядної інфраструктури, але й мотивує мешканців до переходу на електромобілі, сприяючи формуванню культури екологічної свідомості в місцевих громадах.

Загалом, схвалення законопроєкту №8172 Верховною Радою є свідченням відданості України курсу на розвиток екологічно чистого громадського транспорту. Законодавство не лише заохочує використання електричних та газових автобусів, але й визнає нагальну потребу у створенні комплексної зарядної інфраструктури. Завдяки стимулам, спрощеним вимогам до землі та привілеям для операторів зарядних станцій, закон створює сприятливе середовище для зростання кількості електромобілів у країні.

Ця законодавча ініціатива закладає основу для більш зеленого та сталого майбутнього українських міст. Оскільки дизельні та бензинові автобуси поступово відмовляються від використання на користь електричних та газових альтернатив, вуглецевий слід України зменшиться, а якість повітря покращиться, що призведе до більш здорового навколишнього середовища для її громадян.

Крім того, приймаючи цей закон, Україна долучається до глобальних зусиль у боротьбі зі зміною клімату та переходу до більш чистої транспортної системи. Далекоглядний підхід Верховної Ради до прийняття законопроекту №8172 є позитивним прикладом для інших країн та підкреслює відданість України побудові більш зеленого та сталого майбутнього для наступних поколінь.