В Україні посилили норми, що регулюють перевезення дітей в автомобілях, а також запровадили більш суворі правила та покарання. Міністерство внутрішніх справ повідомило про нещодавні зміни до правил дорожнього руху, які передбачають більші штрафи для тих, хто порушує ці правила, пише Avtosota.

Згідно з цими правилами, діти від народження до трьох років повинні бути надійно пристебнуті в автокріслі, розташованому на передньому або задньому сидінні автомобіля. Ця директива поширюється на всі автомобілі, обладнані ременями безпеки, які є обов’язковими для використання дитячих утримуючих систем.

Дітям, зріст яких перевищує 145 сантиметрів, незалежно від віку, дозволяється перебувати на передньому пасажирському сидінні без автокрісла. І навпаки, для тих, хто не досягає цього зросту, використання дитячих утримуючих систем, таких як автокрісло, залишається обов’язковим.

Важливо підкреслити, що перевезення дітей на руках у дорослого, як на передньому, так і на задньому сидінні, суворо заборонено.

Порушення цих правил тягне за собою штраф у розмірі 510 гривень для водія, а за повторне порушення протягом року – 850 гривень.

Суворість цих штрафів підкреслює прихильність держави до забезпечення безпеки дітей під час автомобільних подорожей.

Пріоритетність добробуту юних пасажирів на дорозі є першочерговим завданням для української влади. Суворі правила, що діють, мають на меті зменшити кількість травм і смертельних випадків унаслідок дорожньо-транспортних пригод. Дотримання цих протоколів є не тільки важливим для безпеки юних велосипедистів, але й для того, щоб водії могли уникнути фінансових штрафів.

Підсумовуючи, перевезення дітей в українських автомобілях тепер регулюється суворими правилами, які вимагають використання дитячих утримуючих систем у транспортних засобах, оснащених ременями безпеки. Водії зобов’язані переконатися, що діти віком до трьох років надійно закріплені у відповідному автокріслі. Аналогічно, для дітей старше цього віку, але нижче 145-сантиметрової позначки, автокрісло залишається обов’язковим, якщо вони перебувають на передньому пасажирському сидінні.

Існує категорична заборона на перевезення дітей в обіймах дорослих, незалежно від того, де вони сидять. На порушників цих правил накладаються штрафи, які відображають серйозність порушення. Дотримання цих правил є вираженням прагнення водіїв убезпечити своїх маленьких пасажирів і водночас уникнути правових наслідків.