Законопроект № 8172 отримав зелене світло від Верховної Ради, що означає значний крок на шляху до розвитку екологічно чистого громадського транспорту, з основним акцентом на електробуси та необхідну мережу зарядних станцій в Україні.

Законодавство запроваджує суворі обмеження на придбання та експлуатацію дизельних і бензинових автобусів у секторі громадського транспорту. Починаючи з 2036 року, на міських автобусних маршрутах будуть дозволені лише електричні автобуси, що працюють на водневих паливних елементах, або альтернативні варіанти, що працюють на газі. За прогнозами “Укравтопрому”, до 2030 року 25% міського громадського транспорту в Україні буде складатися з електричних або газових автобусів, а до 2033 року ця цифра подвоїться.

Ще одним наріжним каменем цього закону є спрощення передумов для встановлення електрозарядних станцій, пише Avtosota. Стимули та звільнення від плати за потужність продовжено до кінця 2024 року для суб’єктів господарювання, які здійснюють приєднання до мереж “Укренерго”.

Крім того, положення дозволяє встановлювати зарядні станції в житлових комплексах, якщо вони вписуються в існуючі ліміти потужності.

По суті, ратифікація Верховною Радою законопроекту № 8172 підкреслює її непохитну прихильність до розвитку екологічно чистого громадського транспорту в Україні. Основними завданнями закону є збільшення кількості електричних та газових автобусів, а також створення потужної інфраструктури зарядних станцій.

Закон також суворо регулює стратегічне розміщення електрозарядних станцій, одночасно пропонуючи пільги та звільнення від плати за потужність для тих, хто приєднаний до мережі “Укренерго”, і ця політика зберігатиметься до 2024 року.