В Україні існують суворі санкції за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, включаючи штрафи до 51 тисячі гривень та позбавлення прав на 10 років.

Але, як пише SUV News із посиланням на юристів з фірми “Дорожній адвокат”, інколи навіть абсолютно трізний водій може бути визнаним винним.

Схожа ситуація сталася з одним із клієнтів цієї фірми, якого зупинила поліція за порушення правил дорожнього руху.

Патрульні підозрювали, що водій перебуває у стані наркотичного сп’яніння, засновуючись на їхньому сприйнятті поведінки водія. Їм було запропоновано оглянути його у наркологічній клініці.

Водій не відмовився від огляду, але з фізіологічних причин не міг здати аналіз сечі в медичному закладі. Лікар, ігноруючи протести водія, розглядав це як відмову від огляду, що послужило підставою для поліції скласти протокол за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Можливо був би серйозний негативний вплив на життя чоловіка, якби він не звернувся до суду. Суд визнав, що процедура огляду включає в себе не лише забір сечі, але також інші методи, такі як взяття зразків слини, змив із поверхні губ, шкірного покриву та рук або навіть взяття крові. Жоден з цих додаткових оглядів не був проведений лікарями, хоча водій був готовий до їх проведення.

У результаті суд визнав, що притягнення чоловіка до відповідальності було незаконним та закрив адміністративну справу проти нього.