Прогрів машини залежить від багатьох факторів, включаючи кліматичні умови, тип двигуна і модель автомобіля.

Потрібно пам’ятати, що сучасні автомобілі з бензиновими і дизельними двигунами зазвичай не вимагають тривалого прогріву, як це було кілька десятиліть тому, пише Gazeta.ua.

Як і коли прогрівати машину

Ось деякі загальні рекомендації з питання коли і скільки треба прогрівати машину:

1) Температура навколишнього середовища – у холодні зимові дні прогрів мотора може бути корисним. Залежно від температури, це може зайняти від декількох хвилин до 10-15 хвилин. Однак не варто прогрівати двигун занадто довго, бо це може збільшити витрату палива і негативно позначитися на навколишньому середовищі.

2) Тип двигуна – електричні та гібридні автомобілі не вимагають прогріву, оскільки вони використовують електричний двигун або комбінацію електричного і бензинового/дизельного моторів.

3) Сучасні технології – багато сучасних автомобілів обладнані системами, які допомагають швидше досягти оптимальної робочої температури. Наприклад, системи push-to-start дозволяють їхати відразу ж після того, як водій запустити двигун.

4) Регулювання обертів холостого ходу – прогрівати двигун рекомендується тільки після того, як будуть скориговані обороти ‒ так, щоб вони були трохи вище звичайних (близько 1 000-1 200 в хвилину). Це і допоможе двигуну швидше нагрітися.

5) Дотримання техніки безпеки — не перегрівайте двигун. Якщо ж на вулиці і так більш-менш тепло, то немає потреби в прогріванні. Краще відразу їхати за потрібним маршрутом.

Скільки потрібно прогрівати машин, щоб не сів акумулятор

Для того, щоб уникнути розрядки акумулятора, необхідно знати, що акумулятори автомобілів розряджаються при низьких температурах через хімічних процесів, що відбуваються всередині них.

Прогрів двигуна може допомогти підвищити температуру в моторному відсіку і прискорити нагрівання акумулятора, але важливо розуміти ‒ це не єдиний спосіб захисту акумулятора.

Ось кілька порад з цього питання:

  • Короткостроковий прогрів – якщо ваша мета – уникнути розрядки акумулятора, необов’язково прогрівати машину довго. Запустіть двигун на кілька хвилин, щоб акумулятор почав заряджатися і масло в двигуні стало більш рідким, що полегшить запуск. П’ять-десять хвилин прогріву в більшості випадків має бути достатньо;
  • Використовуйте підігрівачі – деякі автомобілі обладнані попередніми підігрівачами двигуна або системами обігріву акумулятора. Якщо у водія є така можливість, використовуйте їх, щоб заощадити час і енергію.
  • Хороший акумулятор – переконайтеся, що акумулятор у хорошому стані та має достатню ємність для роботи при холоді.
  • Запасні системи – деякі сучасні автомобілі мають інтелектуальні системи, які керують енергоспоживанням і можуть підтримувати акумулятор при низьких температурах.
  • Зберігання в гаражі – якщо у вас є гараж і можливість зберігати машину в теплому місці, це також допоможе запобігти розрядженню акумулятора.

Але дуже важливо пам’ятати, що прогрів двигуна заради акумулятора не повинен бути надмірно довгим. Адже перегрів мотора також може пошкодити його і багаторазово збільшити витрату палива.