В Україні вже найближчими днями вартість автогазу може подорожчати приблизно на 1,7 гривні за літр. Причина полягає у підвищенні закупівельних цін, повідомляє today.ua.

За перші два тижні вересня 2023 року скраплений газ на західному кордоні в середньому подорожчав на 114 доларів за тонну. Це еквівалентно 2,8 грн за літр. За цей же період українські оператори роздрібного паливного ринку підняли ціни на пальне для автомобілів із ГБО у середньому на 1,08 грн за літр. Тобто різниця складає 1,7 гривень. Саме на стільки автогаз може подорожчати найближчими днями.

Але оператори роздрібного паливного ринку ще мають достатньо запасів зрідженого газу. Тому ціни піднімаються повільніше, аніж могло бути.

На цьому зростання цін не зупиниться. Експерт Артем Куюн із консалтингової компанії «А-95» вважає, що за два наступні тижні автогаз в Україні подорожчає приблизно на 2 грн за літр. Чому він робить такий прогноз? Тому що закупівельні ціни на кордони зростають. Якщо закупівельні ціни на кордоні збільшуватимуться, то тоді автогаз подорожчає ще більше.

В Україні наразі середня ціна автогазу становить 25,06 гривень за літр. Найдорожче паливо для автомобілів з ГБО продають у Донецькій області (26,17 грн за літр), Херсонській області (25,46 грн за літр) та Чернігівській області (25,32 грн за літр). Найдешевше автогаз коштує в середньому у Київській (24,59 грн/літр) та Вінницькій (24,70 грн/літр) областях.

Нагадаємо, з 1 липня 2023 року в Україні запровадили довоєнні податки на паливо, зокрема й на автогаз. Щоправда, автогазу торкнулося лише підвищення ПДВ (з 7% до 20%). Підвищення акцизів його не торкнулося. Акцизи на автогаз залишилися незмінними.

Деякі експерти раніше робили прогноз, що до середини вересня 2023 року в Україні вартість бензину та дизельного палива досягне позначки 60 гривень за один літр. Такий прогноз базувався на тому, що на світових ринках вартість нафти досягла 90 доларів за барель (через те, що Саудівська Аравія скоротила видобуток нафти). На щастя, поки що цей прогноз не справдився.