Компанія Ark презентувала двомісний електромобіль вагою всього 489 кг, який сам автовиробник називає найдоступнішим електромобілем у Британії, повідомляє Autogeek.

Британський стартап EV Ark почав поставляти Zero за ціною від 7440 доларів. Компактна новинка надійшла у продаж в червні. Лондонська фірма повідомила, що лише за три місяці змогла продати більше 200 єкземплярів новинки.

Електричний двомісний сітікар вагою 489 кг має максимальну швидкість у 45 км/год та запас ходу у 80 км. За словами представників компанії, у машині є місце для двох дорослих і собаки. Електромобіль оснащений компактним електромотором потужністю 3 к.с., що живиться від літій-іонної батареї.

Цікаво, що корпус Zero повністю виготовлений з алюмінію. Таке рішення у стартапі пояснили кращим поглинанням та розсіюванням енергії порівняно зі звичайним сталевим кузовом у разі аварії.

Zero має 2500 мм у довжину, 1202 мм у ширину та 1625 мм у висоту, що робить його коротшим, але вищим за його найближчого конкурента – Citroën Ami. Електромобіль доступний лише в одній комплектації, при цьому клієнти можуть вибирати лише між чотирма кольорами кузова: червоним, чорним, білим і сірим.

Вже в “базі” машина оснащена люком, камерою заднього виду, світлодіодними фарами, центральним сенсорним екраном інформаційно-розважальної системи та можливістю підключення смартфона до машини по Bluetooth.

Компактний електромобіль підтримує зарядку потужністю до 7,4 кВт. Зазначається, що повна зарядка займає від шести до восьми годин. Наразі Ark Zero можна замовити лише у Британії, але найближчим часом автовиробник планує розширити географію своїх продажів.

“Ark Zero є найфункціональнішим автомобілем, коли-небудь створеним з часів Ford Model T. Капіталізм продавав нам надто технічні автомобілі, які нам не потрібні. Завдяки Ark Zero ми можемо задовольнити потреби ринку ефективно та доступно без будь-яких компромісів”, – зазначають у прес-службі компанії.