В Україні може застосовуватись міжнародне право щодо допустимого вмісту алкоголю для водіїв. Відповідне рішення вже ухвалив суд, розповідає Експерт із посиланням на “Дорожнього адвоката”.

В Україні допустимий вміст алкоголю у крові водія становить 0,2 проміле. Якщо цей показник становить 0,3 проміле, то правоохоронці виписують штраф від 17 000 грн до 51 000 грн з позбавленням права управління на строк від 1 до 10 років.

Однак у багатьох європейських країнах допустимий рівень алкоголю в організмі становить 0,5 проміле. Щобільше, в деяких країнах це значення ще вище – наприклад, у США та Великій Британії не штрафують за наявності в крові 0,8 проміле.

Нещодавно в Україні зупинили авто та у водія в крові виявили 0,3 проміле, хоча він сам заперечував вживання алкоголю. Правоохоронці склали протокол про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП, після чого передали на розгляд суду. Суд першої інстанції визнав водія винним.

Водночас Апеляційний суд констатував, що вміст алкоголю в організмі водія не перевищував гранично допустиму норму згідно з нормами міжнародного права 0,5 проміле.

Суд визнав, що показники технічного приладу 0,3 проміле відповідно до норм міжнародного законодавства є природною нормою алкоголю в повітрі, що видихається. Тож винність водія в управлінні у стані алкогольного сп’яніння не доведена.