Уряд Латвії готує законопроект, який передбачає конфіскацію автомобілів, зареєстрованих у білорусі та росії. Відбираючи власність у терористів, вона в перспективі може бути передана Україні.

Про це повідомила у соцмережі Х міністер юстиції Латвії Інесе Лібіня-Егнері, інформує Znaj.ua. Так, влада країни не тільки підтримала рекомендації Єврокомісії щодо заборони ввезення транспортних засобів з російською реєстрацією, а й готується відбирати машини громадян рф.

У Латвії вилучатимуть авто, власники яких протягом трьох місяців не залишать країну, або не будуть перереєстровані у латвійській юрисдикції. Якщо власники транспортних засобів запізняться із строками, їм загрожує штраф та навіть конфіскація майна.

Також на офіційному сайті Мін’юсту Латвії сказано, що конфісковані транспортні засоби планують передавати Україні.

«Якщо автомобілі з російськими та білоруськими номерами не будуть вчасно перереєстровані, їх можуть конфіскувати на користь України, яка підтримує свою армію на передовій. У той же час громадян росії та Білорусії, країни яких ведуть незаконну та криваву війну в Україні, і які все ще хочуть пересуватися територією Латвії, запрошують робити це з номерами, зареєстрованими в Латвії, пішки чи громадським транспортом, дотримуючись закону та правил дорожнього руху», — йдеться у повідомленні відомства.