В Україні щороку велика кількість автомобілістів несподівано для себе з’ясовують, що вони є власниками автомобіля з «кримінальним» минулим, тобто який знаходиться в розшуку як викрадений. Видання today.ua розповіло про те, як убезпечити себе від покупки такого транспортного засобу.

Почнемо ми з історії про те, як співробітники Експертного центру МВС та сервісного центру МВС Києва врятували киянина від купівлі «кримінального» автомобіля.

Мешканець Києва хотів за дорученням купити кросовер BMW. Адміністратор сервісного центру МВС одразу порадив майбутньому власнику отримати експертний висновок на автомобіль. Під час перевірки експерти помітили проблеми із номерною панеллю кузова. Виявилося, що хтось вирізав шмат кузова з ідентифікаційним номером, а на це місце приварив деталь із номером іншого автомобіля.

Крім того, кросовер перефарбували. Згідно з VIN-кодом, автомобіль має бути бежевим, а не чорним як зараз.

На даний момент «кримінальний» автомобіль вилучили та відправили на штрафмайданчик. Справу передали поліції, яка з’ясовує всі обставини.

Таким чином, для того, щоб убезпечити себе від купівлі «нечистого» автомобіля, потрібно отримати експертний висновок і офіційно його перереєструвати в сервісному центрі МВС. Інакше занадто великий ризик купити проблемну машину.

Нагадаємо, що в Україні з червня 2023 року більше не потрібно при перереєстрації автомобіля в обов’язковому порядку проходити експертне дослідження (крім при ввезенні з-за кордону вживаних автомобілів вперше). Але за бажанням це зробити можна. Внаслідок цього українці стали рідше замовляти експертне дослідження автомобілів. Так, на Полтавщині кількість охочих скористатися цією послугою Експертної служби МВС знизилася приблизно на 20%.

Як бачимо, економія часу при купівлі вживаного автомобіля може надалі принести власнику великі проблеми з поліцією. Якщо автомобіль перебуває, наприклад, у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу, то правоохоронці мають з’ясувати, чи є його власник сумлінним покупцем.

Не є гарантією від придбання «кримінального» автомобіля його придбання через торгівельну організацію. Так, нещодавно в Бердичеві чоловік звернувся до сервісного центру МВС для першої реєстрації ввезеного з-за кордону пікапа Ford Ranger, але виявилося, що цей автомобіль, куплений через торгівельну організацію, знаходиться в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.