Як пачка харчової соди у багажнику допомагає позбутись низки проблем: досвідчені водії поділились секретом
Харчова сода, яка призначена для використання в кулінарії, нерідко виручає господинь у побуті. Але запастись цим «білим порошком» не завадить також і автовласникам, пише 5692.com.ua.

Виявляється, сода має багато практичних способів застосування у сфері обслуговування автомобілів. Тому водії з досвідом радять завжди тримати пачку соди в багажнику про всяк випадок.

Для чого водії використовують соду

Розглянемо, з якими проблемами допомагає справитись харчова сода та які найбільш поширені способи її застосування для автомобілів.

Бруд та кіптява на склі

Стандартними методами іноді буває нелегко очистити шар бруду та кіптяви на лобовому склі. Тоді на допомогу прийде сода. Її потрібно змішати з водою до утворення пасти та натерти цим засобом скло з обох сторін. Потім вимити чистою водою та протерти скло газетою для бездоганної чистоти.

Пліснява

Усередині авто – тепле, вологе та погано вентильоване середовище, яке є ідеальним для розмноження плісняви. Щоб запобігти проблемам зі здоров’ям, слід вчасно позбуватись грибка. З цим добре справляється сода, якою потрібно обробити всі ділянки та кутки, де може розвиватись пліснява (наприклад, під сидіннями).

Неприємний запах

Харчова сода прекрасно поглинає будь-які сторонні запахи та освіжає. Тому якщо така проблема з’явилась в авто, потрібно рясно насипати соду на поверхні в багажнику та в салоні, залишити на деякий час, а потім прибрати порошок пилососом.

Забруднення тканин та килимків

Для чищення салону та килимків сухим методом також можна використовувати соду. Потрібно притрусити засобом сидіння та килимки, акуратно потерти щіткою та залишити на кілька хвилин. Далі скористатись пилососом.

Витоки рідин в авто

Нерідкою проблемою автомобілістів є плями, що залишаються після пролиття палива, олії чи інших рідин. У таких випадках слід посипати забруднену ділянку содою, зачекати, поки вбереться вся рідина, а потім протерти вологою ганчіркою.