Водія не можна притягувати до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП за непрацюючий вогнегасник або за його відсутність, оскільки це не є технічною несправністю. Такого рішення у справі № 203/381/23 дійшов Третій адміністративний апеляційний суд, пише today.ua.

У січні 2023 року у місті Дніпро патрульні поліцейські зупинили автомобіль BMW 3181. Як виявилося, вогнегасник перебував у непрацюючому стані. Тому вони щодо водія склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 121 КУпАП (Управління транспортним засобом із непрацюючим вогнегасником, що є порушенням п. 31.4.7 ПДР). Штраф становив 340 гривень.

Водій із таким рішенням правоохоронців не погодився та оскаржив його в суді. І суд першої інстанції скасував ухвалу поліції. Причина — керування автомобілем з вогнегасником, що не працює, не можна вважати як керування авто з технічною несправністю. А так само як і керування машиною без вогнегасника. Тобто, за таке правопорушення водіїв не можна штрафувати за ч. 1 ст. 121 КУпАП.

Управління патрульної поліції на Дніпропетровщині подало апеляційну скаргу. Але Третій адміністративний апеляційний суд залишив її без задоволення. Судді апеляційного суду також вважають, що водіїв легкових автомобілів не можна штрафувати за ч. 1 ст. 121 КУпАП, якщо вони їздять із непрацюючим вогнегасником або якщо його взагалі немає.

Тож яка насправді загрожує відповідальність водіям за відсутність вогнегасника чи за те, що він не працює? Відповідно до українського законодавства водіїв за таке правопорушення можна притягувати до відповідальності лише за статтею 125 КУпАП (Інші порушення Правил дорожнього руху). А вона передбачає не штраф, а лише попередження.

До речі, за відсутність аптечки в автомобілі поліцейські теж не повинні штрафувати за ч. 1 ст. 121 КУпАП. Вони можуть лише винести попередження за статтею 125 КУпАП.

Юристи вже давно говорять про те, що за непрацюючі вогнегасники, або за відсутність вогнегасника (аптечки) не можна штрафувати за ч. 1 ст. 121 КУпАП. Проте поліцейські все одно це роблять. Чому? Мабуть, у них є причини.