Якщо розмірковувати який маневр на дорогах являється найнебезпечнішим, більшість водіїв погодиться, що це обгон. Обов’язковими “складовими” обгону є висока швидкість і виїзд на зустрічну смугу.

Однак існує також непопулярна думка про найнебезпечніший маневр – звичайний поворот ліворуч (у правосторонньому русі). Вважається, що саме цей маневр є причиною більшості смертельних аварій у всьому світі. На це є кілька причин. Слід зазначити, що при повороті ліворуч водієві доводиться перетинати смугу зустрічного руху, а виїзд на “зустрічну смугу” або перетин смуги зустрічного руху неминуче загрожує небезпекою.

Крім того, під час цього маневру водій часто зосереджений лише на зустрічному русі та може легко пропустити перешкоду або пішохода, пише SUV News.

Якщо ви спостерігаєте за зустрічним транспортом протягом деякого часу, ваш мозок звикає до цього зображення, що може створити у водіїв враження, що транспорт рухається повільніше, ніж це є насправді. Отже, чим довше ви спостерігаєте за зустрічним транспортом, тим більша ймовірність того, що ви помилитеся.