З метою безпеки важливо уважно стежити за станом зимових шин. Експерти розповіли про візуальні сигнали, які вказують на необхідність заміни зимових шин.

  • Глибина протектора

Мінімальна дозволена глибина протектора для зимових шин становить щонайменше 4 мм. Для порівняння, у літніх шин легкових автомобілів товщина може бути зменшена до 1,6 мм.

Виробники часто включають індикатори зносу протектора у вигляді перегородок або числових шкал, які дозволяють оцінити термін служби протектора, що залишився, без спеціальних інструментів. У міру зносу протектора здатність шини розсіювати воду або сльота знижується, що призводить до збільшення гальмівного шляху та зниження безпеки.

  • Зняття протектора

Нерівномірне зношування протектора може виникнути через проблеми з підвіскою або неправильного тиску в шинах. Важливо правильно переставляти шини та підтримувати правильний тиск у шинах, щоб забезпечити рівномірне зношування. Це може допомогти продовжити термін служби ваших шин.

  • Ушкодження, спричинені сонячним світлом

Сонячне світло може призвести до утворення мікротріщин у гумі, що робить її менш еластичною та негативно впливає на зчеплення, особливо на мокрій дорозі. З розвитком мікротріщин це може призвести до зниження експлуатаційних характеристик шин, особливо при проходженні поворотів на мокрій поверхні.

  • Механічні пошкодження

Порізи, тріщини чи опуклості зазвичай є ознаками необхідності заміни шини. Насправді можна усунути лише невеликі ушкодження (проколи діаметром до 5 мм).

  • Відсутні шипи

Якщо ваші зимові шини шиповані, перевірте наявність шпильок. Втрата приблизно 70% шипів робить шину непридатною для використання. Майте на увазі, що шиповані шини без шипів — це не те саме, що нешиповані фрикційні шини.

  • Вік покришки

Рекомендується замінювати шини старші за п’ять років. Дату виробництва можна знайти на боковині шини. Неправильне зберігання, наприклад, піддавання шин впливу ультрафіолетових променів може скоротити термін їх служби, пише Hyser.

Хоча деякі автомобілісти можуть вирішити змінити перед зимою лише пару шин, щоб заощадити гроші, важливо пам’ятати, що безпека має першорядне значення.

В ідеалі у вас має бути однаковий комплект шин на всіх чотирьох колесах або принаймні однакові шини на кожній осі. Комбінувати зимові шини з літніми на різних осях не рекомендується, оскільки це може призвести до проблем з керованістю та безпекою.

Зрештою, хоча відмова від зимових шин, які все ще перебувають у хорошому стані, може бути розчаровує, дуже важливо приділяти першочергову увагу безпеці, оскільки шини є витратним матеріалом, таким як щітки склоочисників або гальмівні колодки, хоч і трохи дорожчі. Їхня заміна за необхідності забезпечує вашу безпеку на дорозі.