Тверезі водії можуть зіткнутися з суперечливою ситуацією під час зупинки поліцейським та пропозиції пройти огляд на стан сп’яніння. Хоча закон передбачає штраф та позбавлення права для покарання водіїв, які попалися на керуванні транспортом у нетверезому вигляді, потрапити під ковзанку бюрократичної машини в Україні в таких ситуаціях можуть і абсолютно тверезі та невинні громадяни.

Про це пише «Твоя машина» із посиланням на «Дорожнього адвоката».

Часто виникають ситуації, коли інспектор попри відсутність фактичних ознак алкогольного сп’яніння пропонує водію пройти тест. Водій, відчуваючи напругу та конфліктну ситуацію, може відмовитися від проходження тесту, вважаючи, що це не спричинить наслідків.

Однак важливо усвідомлювати, що відмова від проходження огляду вважається такою самою, як і управління у стані алкогольного сп’яніння. Внаслідок цього тверезий водій, який відмовився від тесту, може зіткнутися зі штрафом у розмірі 17 000 грн. та позбавленням права управління терміном до 1 року. Юристи «Дорожнього адвоката» зазначають, що поліція нерідко штрафує тверезих водіїв за ч.1 ст.130 КУпАП. Довести свою невинність потім украй непросто.

Тому водіям слід проявляти пильність та дотримуватися спокою при взаємодії з поліцейськими. У разі пропозиції пройти тест, рекомендується погодитись, щоб уникнути небажаних наслідків. Необхідно пам’ятати про свої права, але також враховувати, що відмова від тесту може спричинити серйозні штрафи та обмеження в керуванні транспортним засобом.