Автомобілісти в Україні звикли, що вони вільні робити зі своєю машиною що завгодно – адже це їхня власність. Це дійсно так, але ось експлуатувати авто як транспортний засіб після таких «доробок» можна не завжди. У деяких випадках за таку самодіяльність можна отримати штраф.

Юристи звертають увагу українських водіїв, що значуща зміна зовнішнього вигляду автомобіля може вимагати заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Зокрема, в техпаспорті має бути відображена зміна кольору кузова машини. При першій же зупинці поліцією невідповідність даних у документах з фактичною картиною можуть викликати у патрульних запитання. Причому, інспектори мають право одразу ж оштрафувати водія на 850 гривень, пише «Твоя машина».

Якщо після отримання покарання власник авто не усуне порушення і продовжить їздити на машині з «неправильним» техпаспортом, то вдруге поліція може оштрафувати його вже на 1700 гривень і скерувати на громадські роботи терміном до 40 годин.

Важливо розуміти, що не всяке фарбування автомобіля вимагає походу в сервісний центр і заміни техпаспорта. Якщо основний колір авто не змінився, робити це не потрібно. Зокрема, під час перефарбовування кузова у світліший або темніший відтінок колишнього кольору.