Українські водії, які працювали в таксі в Польщі, тепер мають виконати важливу вимогу польської сторони, але процес цього може тривати місяці.

Про те, що зміниться для українців, повідомляє novyny.pro із посиланням на polskieradio.

Починаючи з 17 червня, всі водії, що здійснюють пасажирські перевезення в Польщі, повинні мати місцеве водійське посвідчення, включаючи таксистів, які працюють через платформи Uber або Bolt.

За словами речника Бюро дорожнього руху Головної комендатури поліції Роберта Опаса, нові правила спрямовані на підвищення безпеки та запобігання нелегальним пасажирським перевезенням.

Водійські права, видані у Польщі, вже включені державні бази даних, тому поліція може легко перевірити статус водія.

Як нововведення можуть вплинути на вартість поїздок

Щодо водіїв з інших країн, таких як українці, грузини та білоруси, їм може знадобитися лише заміна або підтвердження місцевого посвідчення, без необхідності проходження додаткових іспитів.

Проте, для отримання польських водійських прав потрібно прожити в Польщі протягом 185 днів, що може призвести до зменшення числа водіїв у таксі-сервісах та підвищення цін на послуги.

Зміни у вимогах до водіїв, які працюють в пасажирському транспорті Польщі, є кроком до підвищення безпеки та легальності перевезень, але можуть також призвести:

  • до складнощів для іноземців, які працюють в цій сфері;
  • до підвищення вартості послуг таксі в країні.