Керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння в Україні є одним із найтяжчих порушень ПДР, що карається штрафом від 17 000 гривень і автоматичним позбавленням прав на строк від 1 року. Однак існують випадки, коли суди виправдовують водіїв, викритих у нетверезому водінні. Коли і чому таке відбувається?

Нерідко трапляється так, що поліцейські банально чіпляються до автомобілістів. Юристи звертають увагу, що почастішали випадки, коли патрульні, зупинивши автомобіль за підозрою в скоєнні одного порушення ПДР, не знаходять доказів останнього і починають вимагати від водія пройти перевірку на алкоголь. Нерідко робиться це в такій формі, щоб керманич сам відмовився від огляду. Багато автомобілістів не знають, що така поведінка автоматично є підставою для оформлення протоколу за тією самою статтею, що й за п’яне керування. У підсумку навіть абсолютно тверезі водії втрачають права, пише «Твоя машина».

У таких випадках юристи рекомендують звертатися до суду й оскаржувати дії поліції. Важливо звертати увагу навіть на такі, здавалося б, дрібниці, як поведінка патрульних. Суди беруть до уваги те, як вони виконують процедуру – чи представляються, чи пояснюють причину зупинки, чи зачитують водіям їхні права. Нерідко важливу роль відіграють записи з нагрудних камер копів. У процесі спілкування між собою вони можуть самі себе обмовити і зізнатися, що просто хотіли скласти на водія протокол за всяку ціну. Зазначається, що судді часто стають на бік автомобіліста і скасовують покарання.