Комітет з питань податкової та митної політики працює над підготовкою до першого читання проекту закону, який має розв’язати проблему автомобілів з іноземними номерами в Україні: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через Державний кордон України» (реєстраційний номер 4932), пише ukrpohliad.org.

«Дуже багато людей вважає, що достатньо було б приняйти норму про зниження акцизу для вживаних автомобілів, але не старше 2010 року. Зараз є такі пропозиції від народних депутатів. І саме винесення законопроекту 4932 стало тією точкою, коли ми почали обговорювати вже на серйозному рівні проблему і знаходити порозуміння. Від громадських активістів надійшли пропозиції до законопроекту і вони будуть розглядатися», – повідомила Ніна Южаніна журналістам у парламенті.

Ніна Южаніна зазначила, що нещодавно вступив в дію Указ Президента України. який пов’язаний з прийняттям невідкладних заходів щодо вступу в дію безвізового режиму: «В цьому Указі є два пункти, які стосуються проблеми нерозмитнених автомобілів: вжиття заходів для невідкладного врегулювання ситуації, що склалася внаслідок митних норм при ввезенні автомобілів, і напрацювання таких змін, які б відповідали європейським вимогам та міжнародним угодам України. І це вже завдання Уряду вирішити проблему нерозмитнених автомобілів комплексно».